Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дејан Јакимовски ќе го суди дербито во недела
Дејан Јакимовски ќе го суди дербито во недела

Дејан Јакимовски ќе го суди дербито во недела

ФФМ го делегираше Дејан Јакимовски за главен судија на неделното дерби помеѓу екипите на ФК Вардар и ФК Шкендија. На Јакимовски ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески, додека Димитар Мечкаровски и Никола Костенчев ќе бидат дополнителни судии зад головите. Четврти судија на мечот е Дејан Неделковски

Делегат на мечот е Јованчо Пилешков од Штип