Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дербито за Мечкаровски
Дербито за Мечкаровски

Дербито за Мечкаровски

Дерби дуелот во сабота на кој се среќаваат тимовите на Шкендија и Вардар ќе го суди Мечкаровски Димитар  од Скопје, а ќе му помагаат Неделкоски Дејан и Петрески Гоце исто така од Скопје. Четврти судија ќе биде Младеновски Дејан.

Малку чудно, на овој натпревар нема да има судии зад головите на двата тима. Се надеваме на фер и коректно судење во сабота, нешто што Вардар го немал неколку натпревари во Тетово.

Дуелот во сабота, се игра со почеток од 15.00 часот.