Wednesday ,23 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Термини за петте дуели на младите машки и женски екипи на РК Вардар

Термини за петте дуели на младите машки и женски екипи на РК Вардар

71969121_432436177389394_3406837113671385088_n

Викендов не очекуваат дури пет дуели на младите машки и женски ракометни екипи на Вардар. Своите дуели од 3.коло во кое влегуваат со по две победи ќе имаат машката и женската екипа на Вардар во пионерска конкуренција. Овој викенд стартува и младинскиот шампионат каде имаме два тима, РК Вардар и Вардар Јуниор.  Први  со меч ќе отворат кадетите кои тргнаа со гостинска победа изминатиот викенд во 1.коло. Ова се термините:

*Пионерки: Куманово-ВАРДАР 05/10/19 (12:30ч) сала Х.Т-Карпош во Куманово
*Пионери: ВАРДАР-Шампион 04/10/19 (18-00ч) СЦ Ј.Сандански
*Кадети: ВАРДАР-Алушовски 04/10/19 (16:30ч) СЦ Ј.Сандански
*Младинци: Пролет-ВАРДАР 06/10/19 (11:00ч) сала М.Сонце-Скопје
* Младинци: РШ КЛ7- ВАРДАР 06/10/19 (13:30ч) сала Тими-Сруга