Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ОФИЦИЈАЛНО: Жуниор е „црвено-црн“
ОФИЦИЈАЛНО: Жуниор е „црвено-црн“

ОФИЦИЈАЛНО: Жуниор е „црвено-црн“

Дојде и тој ден. ФК Вардар и официјално го претстави своето прво зимско засилување. Нов играч на „црвено-црните“ е левиот бек Леовигилдо Жуниор Реис Родригез, кој стави потпис на едногодишен договор со можност соработката да бие продолжена за уште една сезона.

Жуниор веќе и одигра два дуели за Вардар, оние во Аланија и уште од самиот старт прикажува добри игри. По него, следува потпис на уште еден бразилец, а тоа е добро познато име.

19783-zhunior-reis-rodrigez-oficijalno-nov-igrach-na-vardar

Добродојде во Вардар Жуниор!