Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Добро утро лидери!
ФОТО: Добро утро лидери!

ФОТО: Добро утро лидери!

Во првиот натпревар одигран на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје сезонава, Вардар како гостин беше подобар од Работнички, победувајќи го вечерва со 0:2. Барсегјан и Брдаровски беа стрелци на двата гола, по еден во секое полувреме.

Со оваа победа, Вардар се искачи на првата позиција и барем една вечер е таму. Доколку екипата на Академија Пандев не победи денеска, можно е Вардар да остане на лидерската позиција барем до следното коло.

42317235_283219408957758_7913873423548284928_n

Во овој момент Вардар има 14 бодови со гол разлика 9:4.