Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Селфи по трите бода

ФОТО: Селфи по трите бода

Уште еднаш ФК Вардар им покажа и им докажа на сите дека оваа сезона сериозно ќе атакува на нова шампионска титула и дека воопшто не е наивен противник.

По одличната игра во Тетово и нерешените 2:2 со Шкендија, условно речено како нов гостин, Вардар повторно одигра одлично, и овој пат со 0:2 сосема заслужено совлада претенден за титулата.

По одличната партија и победата, Вардарци во соблекувалната направија селфи а капитенот на овој натпревар Гачевски напиша: Чекор по чекор.

Фото:

42410878_955232471328577_2674997252191158272_n