Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) ЖРК Вардар во дербито го пречека Металург
(Фотогалерија) ЖРК Вардар во дербито го пречека Металург

(Фотогалерија) ЖРК Вардар во дербито го пречека Металург

Вчера, во СЦ “Јане Сандански“-мала сала се одигра дербито во женската Супер лига, на кое тимот на ЖРК Вардар кој е најмалад тим во оваа сениорска лига го пречека фаворитот ЖРК Металург. Младите девојки храбро влегоа во мечот и го нападнаа   противникот особено на почетокот одиграа храбро сепак немаа сили да се носат со далеку помоќниот ривал. Црвено-црните дами  беа совладани со резултат 18-27 (9-13).

0 0k 1 2 3 3e 4 5 6 8 9 10 11 12 12s 13 14 15 16 17 18 19 19i 19k 20 22 23 25 26 29 33