Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Добро утро лидери и есенски шампиони!
Добро утро лидери и есенски шампиони!

Добро утро лидери и есенски шампиони!

Вардар гази!

Откако голем дел од есенскиот шампионат беше лидер, ова утро можеме веќе и официјално да напиштеме и – Добро утро есенски шампиони.

Со вчерашната убедлива победа на Вардар во Струмица од 3:0 со головите на Аврамовски и Брдаровски, иако Вардар се промовираше во есенски шампион, сепак, како што изјави и Васоски, нема опуштање бидејќи следува дерби дуел со Шкендија в недела за уште поголема предност пред зимската пауза.

Табелата по одиграното 17. коло изгледа вака:

sa