Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Играчите на ФК Вардар во посета на средношколците од „Кочо Рацин“

(ФОТО) Играчите на ФК Вардар во посета на средношколците од „Кочо Рацин“

Играчите на ФК Вардар продолжуваат со посетите низ скопските училиштa, како дел од кампањата „црвено-црни училишта“. Вчера дел од екипата ги посети  средношколците од училиштето „Кочо Рацин“ во населбата Ѓорче Петров. Момците имаа прилика   да се дружат и фотографираат со учениците од ова училиште, да им поделат маички, автограми, како и билети за денешниот  натпревар Вардар – Силекс после чии крај  ја прослават 11-тата шампионска титула.

1 2
5