Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Браво за ТВ Нова: Реваншот низ директен тв пренос!
Браво за ТВ Нова: Реваншот низ директен тв пренос!

Браво за ТВ Нова: Реваншот низ директен тв пренос!

Одлична вест денеска ни пристигнува од ТВ Нова. Реванш натпреварот на Копенхаген и Вардар ќе оди низ директен тв пренос. Ова значи дека сите навивачи на Вардар ќе имаат можност директно да го проследат историскиот натпревар на Вардар од Данска.

ТВ Нова досега носеше само среќа за Вардар, се надеваме дека така ќе биде и овој пат. Натпреварот во Данска ќе биде одигран в среда со почеток во 20 часот. Вардар во Данска ќе брани позитива од еден гол стекнат од првиот натпревар во Скопје.