Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерација 2009 одигра два добри контролни дуели со екипата на Јанг Тим
Генерација 2009 одигра два добри контролни дуели со екипата на Јанг Тим

Генерација 2009 одигра два добри контролни дуели со екипата на Јанг Тим

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра два добри натпревари против екипата на Јанг Тим од Струга кои ги доби во своја корист. Вчера на теренот на Академијата гостин на ФК Вардар беше тимот од Струга. Нашите млади надежи под водство на Миле Крстев покажаа допадлив фудбал и поголема желба од противникот за победа.

Погледнете неколку фотографии од вчерашните натпревари на оваа генерација, додека галеријата ќе биде достапна во следниве денови.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18