Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Давор Серафимов и Марко Стојилевски настапија за Македонија У19 на „контролката„ со Кипар
Давор Серафимов и Марко Стојилевски настапија за Македонија У19 на „контролката„ со Кипар

Давор Серафимов и Марко Стојилевски настапија за Македонија У19 на „контролката„ со Кипар

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години во текот на вчерашниот ден одигра контролен натпревар со соодветната репрезентација на Кипар, кој заврши без голови 0:0.

На овој натпревар кој се оидгра во Струмица во стартниот состав на Македонија У19 која е предводена од Неџат Шабани, се најде играчот на Вардар, Давор Серафимов кој одигра цел натпревар, додека во игра во второто полувреме влегол и стоперот Марко Стојилевски.

Утре со почеток од 15:00 часот, двете репрезентации ќе одиграат уште еден натпревар.