Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Минимален пораз за ФК Вардар на пријателскиот натпревар со Македонија Ѓ.П
Минимален пораз за ФК Вардар на пријателскиот натпревар со Македонија Ѓ.П

Минимален пораз за ФК Вардар на пријателскиот натпревар со Македонија Ѓ.П

Паузата во ВМФЛ поради настапи на македонската фудбалска репрезентација, екипата на ФК Вардар ја искористи да одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П

Натпреварот кој вчера се одигра на стадионот во Ѓорче заврши со минимална победа на домашната екипа од 1:0. Според информациите, црвено-црните одиграле добар натпревар на кој имале неколку прилики да го загрозат противничкиот гол.

306323322_476729474496125_8499781247545994936_n

Како посериозни ќе ја издвоиме онаа на Дарио Десниќ кој ја погодил пречката од голот на противникот и обидот од слободен удар на Кристијан Николовски.

Тренерот Грнчаров натпреварот го започна со следните 11-сетмина: Гачевски, Вецески, Ристески, Глишиќ, Велковски, Мицевски (К), Јусуфи, Парталко, Десниќ, Христов и Јаневски.

Играа уште и Целески, Мишковски, Блажевски, Николов, Николовски, Папули, Цветков, Дошев, Величковски, Демир и Жоглев.