Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Две заминувања официјализирани, Петковски и Демири заминаа од Вардар
Две заминувања официјализирани, Петковски и Демири заминаа од Вардар

Две заминувања официјализирани, Петковски и Демири заминаа од Вардар

Денеска се официјализираа две нови заминувања од таборот на Вардар. Иако беше јасно уште одaмна дека Демири ќе си замине од Вардар, сега стана и официјално, бекот го раскина договорот со Вардар и ќе си бара нова средина.

Покрај Демири, и Петковски денеска потпиша за нов клуб, младиот офанзивен играч својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Работнички. Јаневски не сметаше на Петковски, па затоа и младиот играч си направи трансфер откако беше ослободен од Вардар.

Им посакуваме среќа во новата средина и на двајцата играчи.