Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Марјан Ецкоски ќе ја дели правдата на дуелот со Беласица
Марјан Ецкоски ќе ја дели правдата на дуелот со Беласица

Марјан Ецкоски ќе ја дели правдата на дуелот со Беласица

Во недела на тренинг центарот „Петар Милошевски“ екипата на ФК Вардар е домаќин на Беласица, во рамките на 7.коло од ПМФЛ.

ФФМ го одреди главниот судија за неделниот дуел, а правдата ќе ја дели Марјан Ецкоски ( Охрид), додека помошници ќе бидат Ацо Мацевски (Струга) и Лазе Чакарески ( Струга).

Натпреварот во недела ќе започне од 15:00 часот.