Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО СТРИМ ВО ЖИВО) РК Спартак-ЖРК Вардар 18:00 часот
(ВИДЕО СТРИМ ВО ЖИВО) РК Спартак-ЖРК Вардар 18:00 часот

(ВИДЕО СТРИМ ВО ЖИВО) РК Спартак-ЖРК Вардар 18:00 часот

По двете победи изминатиот викенд,  над Стружанка и Гевгелија, ЖРК Вардар ќе атакува на 3/3 во Женската Супер лига. Денес во  3.коло гостуваме кај тимот на РК Спартак Кисела Вода. Дуелот во салата „Круме Кепевски“ во Кисела Вода ќе се игра со почеток во 18:00 часот, од истиот ќе има директен пренос.

 

Мечот може да го гледате во живо во 18:00 часот на следниот ЛИНК!