Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: ФЕЛИПЕ НОВ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР!
НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: ФЕЛИПЕ НОВ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР!

НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: ФЕЛИПЕ НОВ ИГРАЧ НА ФК ВАРДАР!

Сега и официјално бразилскиот интернационален Фелипе е нов играч на ФК Вардар. 
Тој доаѓа од тимот на ЦСКА Софија. Наскоро очекуваме од официјалната страна на клубот официјална потврда, и детали околу овој одличен трансфер!