Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: „Комити“ му испратија порака на предавникот Фелипе: Не биди ФелиПе-дер, фати го вистинскиот пат – навивај за Вардар !!!

ФОТО: „Комити“ му испратија порака на предавникот Фелипе: Не биди ФелиПе-дер, фати го вистинскиот пат – навивај за Вардар !!!

Хуан Фелипе потпиша за Шкендија, а ова секако не им се допадна на поддржувачите на вардарци, најверните фанови, па „Комитите“ испратија една порака до доскорешниот миленик.

- Чувме дека точно на 29.06 открил дека има други афинитети, па тргнал за Џепчиште да стане ‘Дерматолог’. Затоа не биди ФелиПе-дер, фати го вистинскиот пат – навивај за Вардар !!!

66274927_2277252982328974_2510552085527789568_n