Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Фелипе се приклучува на екипата
Фелипе се приклучува на екипата

Фелипе се приклучува на екипата

Бразилецот во редовите на Вардар, Хуан Фелипе денеска треба да пристигне во Австрија и да им се приклучи на своите колеги на подготовките.

Најдобриот играч на Вардар, доби поголем одмор од останатите фудбалери. Со доаѓањето на Фелипе, Вардар се комплетира, сега ќе недостасуваат само шестмината млади играчи кои веќе утре би можеле да му се приклучат на Вардар доколку завршат со настапите на ЕП во Полска.

Вардар покрај Адмира, до крајот во Австрија ќе одигра уште две пријателски средби.