Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Малме се засилува пред Вардар
Малме се засилува пред Вардар

Малме се засилува пред Вардар

Противникот на Вардар во квалификациите за Лигата на шампионите, екипата на Малме ќе се засили со нов играч пред дуелите со Вардар. Станува збор за младиот 22-годишен Кингсли Сарфо. Сарфо оваа сезона настапува за тимот на Сириус.

Овој играч за овој шведски тим оваа сезона на 12 натпревари постигнал три гола, а имал и четири асистенции.

Се очекува денеска или утре Малме да го претстави Кингсли Сарфо.