Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Фелипе замина со тимот во Тетово, дали ќе игра!?
Фелипе замина со тимот во Тетово, дали ќе игра!?

Фелипе замина со тимот во Тетово, дали ќе игра!?

Тимот на Вардар замина за Тетово каде од 14.00 часот ја игра дерби пресметката за титулата со тимот на Шкендија. Радува веста дека со тимот за Тетово се качи и Хуан Фелипе, но, дали нашиот најдобар играч ќе настапи сеуште незнаеме.

Според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, дава знак дека е подготвен за игра и победа на својот тим.

Во тимот од друга страна сигурно ќе ги нема Брдаровски и Велковски кои се повредени.