Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во рамките на последното есенско коло во ПМФЛ, Вардар е домаќин на Тиквеш
Во рамките на последното есенско коло во ПМФЛ, Вардар е домаќин на Тиквеш

Во рамките на последното есенско коло во ПМФЛ, Вардар е домаќин на Тиквеш

Во рамките на последното есенско коло во ПМФЛ, Вардар е домаќин на екипата на Тиквеш.

Натпреварот ќе се одигра утре на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари со почеток од 13:00 часот.

Димитар Пилешков од Штип е назначен за главен судија, помошници ќе му бидат Кристијан Џонов (Штип) и Слаѓан Маркоски (Гостивар)