Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардаровите надежи од генерација 2012 се пласираа во 1/4 финалето на турнирот во Охрид
Вардаровите надежи од генерација 2012 се пласираа во 1/4 финалето на турнирот во Охрид

Вардаровите надежи од генерација 2012 се пласираа во 1/4 финалето на турнирот во Охрид

Вардаровите надежи од генерација 2012 со две победи го стартуваа меѓународниот турнир во Охрид. Вардарци на отварање на турнирот беа подобри од екипата на Ускана со резултат 3 :0, додека на вториот натпревар со резултат 1:0 ја победивме екипата на Ринија Тирана.

407835273_333736626080097_4141421692464004479_n

Во рамките на 3.коло во групата, бевме минимално поразени со резултат 2:1 од екипата на Јанг Тим. Сепак, генерацијата 2012 на Вардар успеа да се пласира во 1/4 финалето кое е на програмата денес со почеток од 14:00 часот.