Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре во Автокоманда, Вардар ќе игра со Скопје
Утре во Автокоманда, Вардар ќе игра со Скопје

Утре во Автокоманда, Вардар ќе игра со Скопје

Утре со почеток од 14:00 часот, тимот на ФК Вардар ќе го одигра вториот контролен натпревар во подготвителниот период. На стадионот во Автокоманда за противник ја имаме екипата на Скопје.

Вардарци славеа на првиот пријателски натпревар против екипата на Тетекс (5:0), додека на 11.02 ќе имаме и тест натпревар со тимот на Работнички.