Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Младеновски му донесе финале на ФК Вардар генер. 2007 на турнирот „Гази Баба Куп“
(Фотогалерија) Младеновски му донесе финале на ФК Вардар генер. 2007 на турнирот „Гази Баба Куп“

(Фотогалерија) Младеновски му донесе финале на ФК Вардар генер. 2007 на турнирот „Гази Баба Куп“

Генерацијата 2007 на ФК Вардар успеа да го освои турнирот „Гази Баба Куп 2019“. Во големото финале, избраниците на „Чунга Лунга“ беа подобри од екипата на Талент од Битола, после изведување на удари од белата точка откако во регуларниот дел мечот заврши со нерешен резултат 1:1.

Претходно во полуфиналето со голот на Стефан Младеновски ја совладавме екипата на Кул. Погледнете фотографии токму од овој меч.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13