Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Ѓургарден Шведска – ФК Вардар Директен пренос

ФК Ѓургарден Шведска – ФК Вардар Директен пренос

Мечот се игра на теренот на Емирхан Сиде – Анталија истиот ќе можете да го проследите на веб-сајтот на ФК Вардар со почеток во 14 часот.

По силниот тест-дуел со Украинскиот тим Металург Запорожје Вардарци се пред нов силен тест во Анталија . Стручниот штаб на чело Сергеј Андреев го одреди  составот на ФК Вардар за мечот од 14-00 часот со Ѓургарден . Момците го очекува квалитетен тест-меч со преставникот на најсилната Шведска лига тимот на Ѓургарден.

Стартен состав

Стартен состав

Ѓургарден  во својот состав покрај домашни играчи има пет интернационалци еден од нашиот северен сосед , двајца Норвежани , еден од Гана и фудбалер од Либерија . Ѓургарден е на подготовки за новата сезона која стартува пролетва . Во нивната лига за разлика од другиот дел на Европа  се игра по принцип пролет- есен . Изминатата година во завршеното првенство тимот на Ѓургарден  беше 7мо пласиран во најквалитетното фудбалско натпреварување во Кралството Шведска .

 

Фото:фквардар.мк