Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Играчите на ФК Вардар си ја честитаа Шампионската титула
(ФОТО) Играчите на ФК Вардар си ја честитаа Шампионската титула

(ФОТО) Играчите на ФК Вардар си ја честитаа Шампионската титула

Вардарци ја слават и 12.шампионска титула, откако ФФМ ги прогласи за нови шампиони на Македонија. Заслужи оваа млада екипа на чело со Александар Васоски, која играше одлично во текот на сезоната, која поради познати причини не го дочека својот крај. Играчите на своите ФБ профили си ја честитаа Шампионската круна, погледнете во продолжение.

avramovski kolevski mladenovski tosevski