Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Фк Вардар ”тежи” 12.460.000 евра

Фк Вардар ”тежи” 12.460.000 евра

Нашиот тим според ”Трансфермаркт” тежи дури 12.460.000 евра, ова е севкупната цена на играчите на Вардар. Според овие податоци Вардар се наоѓа на 8-то место на балканот.
739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410                                                                              Фото:фквардар.мк
Убедливо најбогат тим е тимот на Динамо од Загреб, па следуваат: Ријека, Партизан, Хајдук, Ц.Звезда.
Со доаѓањето на Попов, Пачовски, Ибричиќ, јасно е дека цената на играчите на Вардар
драстично растеше оваа зима.
Ова е еден интересен податок на овој германски сајт.