Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Фк Вардар У 16 поразени на стартот на новата сезона.
Фк Вардар У 16 поразени на стартот на новата сезона.

Фк Вардар У 16 поразени на стартот на новата сезона.

Момците на Туш Зефиќ со пораз ја почнаа новата фудбалска сезона,откако во првото коло на домашен терен беа поразени од екипата на Пелистер.

Можеби еден од главните фактори за поразот беше добиениот црвен картон во 5 мин. , со што го играaa скоро цел натпревар со играч помалку.Секако и нерегистрирањето сеуште на пола од играчите ,беше една од причините за поразот,во натпревар во кој имаa многу повеќе шанси од противникот но сепак изгубиja.

Следниот натпревар е во недела,со екипата на Македонија Ѓ.П. ,на гостински терен.

24.08.2014

Leave a Reply