Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Фк Вардар У 16 се пласираше во полуфиналето на купот на Македонија

Фк Вардар У 16 се пласираше во полуфиналето на купот на Македонија

Избраниците на Туш Зефиќ ја потврдуваат одличната форма во која се наоѓаат,и во националниот куп.И на реванш натпреварот кој се одигра на локомотива,беа повторно подобри од екипата на Милано со резултат 0:2.Марко Ѓоргиевски повторно беше стрелец за својот тим,а првенец за оваа генерација зебележа и Стефан Миљковиќ.На првиот меч одигран во куманово,вардарци забележаа висока победа од 0:3.Тогаш Марко Ѓоргиевски погоди два пати,а еден гол постигна и Јакуп Бериша.

Со оваа победа,оваа генерација се пласираше во полуфиналето на националниот куп.Во следното и последно коло од есенскиот дел во првенството,Вардарци за противник ќе ја имаат екипата на Шкендија.

24.11.2014

Leave a Reply