Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Фк Вардар У 19 со прв пораз во првенството.
Фк Вардар У 19 со прв пораз во првенството.

Фк Вардар У 19 со прв пораз во првенството.

Младинците на Фк Вардар У 19 го забележа првиот неуспех, за оваа нова фудбалска сезона.Натпреварот се одигра на стадионот на Алумина,каде екипата на Работнички беа подобри од врсниците на Вардар забележувајќи победа од 2:0.По двете воведни кола и двете победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П. во првенството,и против Хоризонт Турново во купот на Македонја,момците на Петар Ѓоргиевски го доживеаа првиот пораз во новата сезона.Во првите 45 минути се играше еднакво со шанси на двете страни,но во второто полувреме Работнички беа подобар противник и остварија победа

.Во следното коло,Вардарци ги очекува уште еден дерби дуел ,против екипата на Металург.Натпреварот ќе се одигра на стадионот на локомотива.

13.09.2014

Leave a Reply