Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пехарот во рацете на шампионите, пом.пионери на ФК Вардар “крунисани“
(Фотогалерија) Пехарот во рацете на шампионите, пом.пионери на ФК Вардар “крунисани“

(Фотогалерија) Пехарот во рацете на шампионите, пом.пионери на ФК Вардар “крунисани“

Денес по крајот на последното коло во лигата, помладите пионери на ФК Вардар кои на доминантен начин стигнаа до титулата во лигата го добија пехарот. По одиграниот натпревар на домашен терен со Македонија ЃП преставникот на ФФМ им го врачи големиот пехар. Момците на Сашо Тодоровски- Раптап одиграа перфектна сезона и заслужено беа “златни“. Во 27 натпревари тие дојдоа до дури 23 победи, три реми исходи и само еден пораз и тој во фазата кога веќе титулата беше обезбедена. Во продолжение фотографии од нивното “крунисување“.

2 3

66774 5 6 7 8 9 10 10s 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 31s 32 33