Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Душебаев: Покрај вообичаените тапани и знамиња, во Скопје често можеше да се видат и запалки, парички
Душебаев: Покрај вообичаените тапани и знамиња, во Скопје често можеше да се видат и запалки, парички

Душебаев: Покрај вообичаените тапани и знамиња, во Скопје често можеше да се видат и запалки, парички

Во пресрет пред финалните натпревари во полскиот шампионат, поранешниот играч на Вардар Алекс Душебаев, во изјава за тамошните медиуми говореше за тоа какви биле дуелите за титулата во Скопје и на каков начин се навивало покрај вообичаените тапани и знамиња.

Дуелите во Скопје беа посебни и секогаш важни. Навивачите на трибините се подготвуваат на многу начини да навиваат за својот тим. Покрај вообичаените тапани и знамиња, во Скопје често можеше да се видат и запалки, парички.. Натпреварите знаат да бидат прекинати при некој груб фаул кој нема да биде санкциониран бидејќи незадоволството одма се јавува” , рече Душебаев.