Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардарци повторно, трет пат по ред во екстра луксузниот австриски комплекс „Авита“ во Бад Тацмансдорф
Вардарци повторно, трет пат по ред во екстра луксузниот австриски комплекс „Авита“ во Бад Тацмансдорф

Вардарци повторно, трет пат по ред во екстра луксузниот австриски комплекс „Авита“ во Бад Тацмансдорф

Се повеќе и повеќе се наближува стартот на подготовките за Вардарци. Летните подготовки Вардар ќе ги започне веќе на 14-ми јуни во Скопје во својата база во Хиподром. Вардар главната фаза од летните подготовки и ова лето ќе ги мине во Австрија во ултра модерниот австриски комплекс „Авита“ во Бад Тацмансдорф. Оваа база и е добро позната на црвено – црната експедиција, минатите  две  година формата за квалификациите од Лигата на шампионите се ”коваше” токму на ова место. Несомнено, овој комплекс им годи на Вардарци па затоа повторно ќе се замине на ова место. Се работи за место посакувано од големите европски екипи во Европа.

11402701_827658070662542_4288738468909298231_n

11144077_827658077329208_2525840940300592111_n-660x330