Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) ФК Вардар генер.2006 триумфално со ФК Слога Виница на завршниот дел од Јуниор лигата
(ФОТО) ФК Вардар генер.2006 триумфално со ФК Слога Виница на завршниот дел од Јуниор лигата

(ФОТО) ФК Вардар генер.2006 триумфално со ФК Слога Виница на завршниот дел од Јуниор лигата

Викендов на Академијата на ФК Вардар се одигра последното коло од Вардар Јуниор Лигата. Кај генерацијата родени 2006 година се одиграа два дуела.  Момците на ФК Вардар  предводени од Филип Арсовски се сретнаа со ФК  Слога 1934 Вардар од  Виница. Нашите момци триуфираа со  2:1 (2:1), за нас Олег Трифуновски  постигна  2 гола.

a a1

1 7 8 9 10 11 12 13 14 15