Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познати можни противници во ЛШ! Селтик, Легија Варшава, Марибор…
Познати  можни противници во ЛШ! Селтик, Легија Варшава, Марибор…

Познати можни противници во ЛШ! Селтик, Легија Варшава, Марибор…

Нашиот  Вардар влегува во ждрепката за 3.коло во ЛШ  како неносител. По скратувањето на можните противници ние сме   сместени во подгрупа 3, пред денешниот ждреб за квалификациите во Лигата на шампионите. Познат е скратениот избор на можни ривали.

Најсилен ривал можен ни е  Селтик од Шкотска, потоа  Легија Варшава (Полска), Марибор (Словенија), Малме (Шведска), Розенборг (Норвешка) и можеби најлесниот избор Хафнарфјордур (Исланд). Ждребот во Нион е закажан за 12 часот.