Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео линк) За денешниот ждреб

(Видео линк) За денешниот ждреб

Со почеток во 12 часот во Нион, ќе бидат извлечени паровите за првото и второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Стискаме палци и се надеваме дека Вардар ќе добие на хартија што е можно полесен противник. Кој се можните ривали веќе е познато, скратени се на шест екипи нивните имиња може да ги погледнете тука.

Линк за ждребот: http://www.uefa.com/