Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар(2) генер.2006 триумфално со ФК Спортефе
(Фотогалерија) ФК Вардар(2) генер.2006 триумфално со ФК Спортефе

(Фотогалерија) ФК Вардар(2) генер.2006 триумфално со ФК Спортефе

Вчера  на терените на ФФМ двете екипи на ФК Вардар генерација 2006 која е предводена од Саше Јанев требаше да одиграат два дуела од детската лига. Прв натпревар беше закажан дуелот помеѓу Вардар (1)  и  Шкупи, противникот не дојде па со 3-0 службено  го добивме овој дуел. Во вториот дуел Вардар (2)  се сретна со тимот на Фк Спорт Ефе, на овој натпревар црвено-црните дојдоа до победа со резултат 7-3 (5-0), од овој дуел фотографии во продолжение.

h h2 h2h h3 h3d h4 h4r h5 h6 h7 h8 h8g h8i h9 h10 h11 h12 h13 h14 h15 h16 h17