Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Фотогалерија) ФК Вардар(3) генер.2006 предводен од Томче Трајановски победи во дуелот со ФК Скупи
(Фотогалерија) ФК Вардар(3) генер.2006 предводен од Томче Трајановски победи во дуелот со ФК Скупи

(Фотогалерија) ФК Вардар(3) генер.2006 предводен од Томче Трајановски победи во дуелот со ФК Скупи

Во текот на вчерашниот ден  на терените на ФФМ во Ново Лисиче во рамки на детската лига ФК Вардар (3) генер.2006 предводен од Томче Трајановски се сретна со тимот на ФК Скупи. Вардарци во еден интересен дуел дојдоа до нова победа со резултат 5-2 (2-1). Посебно за пофалба е дека црвено-црните се родени генерација 2007 и 2008, а се натпреваруват со противници родени 2006 година.

c c2 c3 c4 c4v c5 c6 c7 c8 c8g c9 c9g c10 c10h c11 c12 c13 c14 c14r c14t c15 c16 c17 c18