Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар лесно ја совладаа Ренова
(Фотогалерија)  Младинците на ФК Вардар лесно ја совладаа Ренова

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар лесно ја совладаа Ренова

На теренот на фудбалската Академија на Вардар во Скопје во неделата  се одигра дуел од 19.коло во младинската лига. Момците предводени од  Бабунски, младинците на ФК Вардар ја пречекаа екипата на ФК Ренова од Тетово.  Вардарци доминираа и со по три гола во двата периода победија со резултат 6-0 (3-0), во продолжение неколку фотографии од овој натпревар.

0 0s 1 2 2d 2w 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 33 34