Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар во дуелот со А.Пандев
(Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар во дуелот со А.Пандев

(Фотогалерија) Триумф за пионерите на ФК Вардар во дуелот со А.Пандев

Пионерите на ФК Вардар во рамките на 13 првенствено коло славеа во дуелот со екипата на Академија Пандев, со резултат од 3:0. Стрелци на головите беа Марио Илиевски, Филип Андоновски и Бојан Димоски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој триумф на црвено-црните.

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 24174629_10210873942466785_1354471956597283030_n 24177026_10210873944426834_7712033449866356589_n 24232704_10210873944986848_1262185919331002743_n