Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Избраниците на Будимир, со 100% ефект во кадетската лига по победата од “27 плус“ над РК Војнисон
(Фотогалерија) Избраниците на Будимир, со 100% ефект во кадетската лига по победата од “27 плус“ над РК Војнисон

(Фотогалерија) Избраниците на Будимир, со 100% ефект во кадетската лига по победата од “27 плус“ над РК Војнисон

Вчера, недела во салата “Кале” во Скопје кадетската екипата на Вардар  ја пречека екипата од Кичево, тимот на РК Војнисон Вардар. Избраниците  на Адријана Будимир  повторно доминираа и запишаа шестта победа во исто толку дуели во кадетската лига, со што имаат 100% ефект. Кормиларот  на црвено-црните реши да настапи со комбиниран состав што не беше никаков проблем  да доминираат целосно на овој дуел. Вардарци триумфираа со 27 гола разлика, тие победија на вчерашниот дуел со 38-11 (18-5). Извештај  од овој натпревар може да погледнете на нашиот сајт (овде), а фотографии во продолжение.

30 31 33 34 35 35b 35c 37 38 39 41 42 43 44 44c 44f 45 46 47 48 49 50 51 55