Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) ФК Вардар ја совлада Адмира на нејзин терен
(ФОТО) ФК Вардар ја совлада  Адмира на нејзин терен

(ФОТО) ФК Вардар ја совлада Адмира на нејзин терен

Вчера црвено-црниот фудбалски колектив стартуваше со мечеви на подготовките. Во рамките од првиот тест-натпревар на подготовките во Австрија, Вардар го совладаа тимот на Адмира. Момците на Седлоски Гоце триумфираа на  теренот на ривалот  со резултат 0:2. Стрелци на головите за нашиот шампион беа Исени и Барсегјан, по продолжение неколку фотографии од овој дуел.

0 1 1a 2 3 4 5 6 7 8 9 10