Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > Историја > (РЕТРО ВИДЕА) Како паѓаше ЦСКА во двомечот со Вардар, се надеваме и Малме ќе има иста судбина!
(РЕТРО ВИДЕА) Како паѓаше ЦСКА во двомечот со Вардар, се надеваме и Малме ќе има иста судбина!

(РЕТРО ВИДЕА) Како паѓаше ЦСКА во двомечот со Вардар, се надеваме и Малме ќе има иста судбина!

Ретро видеа од двомечот помеѓу нашиот Вардар и рускиот фудбалски гигант ЦСКА- Москва. Тогашниот состав на црвено-црните ги шокираше русите и цела фудбалска Европа со победата во двомечот. Интересен факт е што следната сезона истиот состав на Московјаните ја освои титулата Шампион во Уефа купот второ најсилно европско натпреварување по Лигата на Шампионите. Стрелци на головите за ФК Вардар на двомечот беа бразилецот Вандаир (2) и Грозданоски (1) кој до пред речиси месец беше  актуелен играч на Вардар. Се надеваме дека вакво ново “ лудо, европско чудо“ ќе доживееме и со Малме.

Видео од мечот во Москва ,ЦСКА-Вардар резултат 1-2 >>>

Видео од мечот на Градски. Вардар- ЦСКА резултат 1-1 >>>