Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Победа “лесен залак“ за црвено-црните
(ФОТО) Победа “лесен залак“ за црвено-црните

(ФОТО) Победа “лесен залак“ за црвено-црните

 Вардар вчера лесно дојде до  триумф  од 4:0 во дуелот со прилепска ФК Победа во рамки на второто коло во првата македонска фудбалска лига. Чеде Јаневски дебитираше со триумф во домашниот шампионат.

1 1a 1b 3 4 5 6 7 8 9 10 11

13955-janevski-zadovolen-sum-od-prikazhanoto-i-od-pobedata