Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Четворица играчи од Вардар добија повик од Ангеловски
Четворица играчи од Вардар добија повик од Ангеловски

Четворица играчи од Вардар добија повик од Ангеловски

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за квалификациските натпревари на А репрезентацијата против Израел и Албанија. Натпреварите ќе бидат одиграни на 2. и 5. идниот месец.

На списокот се најдоа дури четворица играчи од Вардар. Повикани се дефанзивците Муслиу и Велковски и играчите од средниот ред Николов и Спировски.

Фотографија од сите повикани играчи:
5070-angelovski-go-objavi-spisokot-iliev-i-doriev-najgolemi-iznenaduvanja