Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > Комити > Комити: Одиме за Цариград
Комити: Одиме за Цариград

Комити: Одиме за Цариград

Вардар нема да биде сам на гостувањето кај Фенербахче во Истанбул, неговите верни навивачи Комити Запад најавиа дека ќе бидат дел од историскиот натревар. Дуелот се игра во четврток, 24-ти август, тоа е шанса со поволен резултат да го минеме плеј-офот и да се пласираме во групната фаза од Лига Европа. Тие на нивната страница вчера објавија дека ќе патуваат за Турција, а за денес се очекува  повеќе детали околу ова гостување. Во информацијата објавена вчера се вели  следното:

АЈДЕЕЕЕЕ КОМИТИ !!!
ИДЕМЕ ВО ЦАРИГРАД ПО ЕВРОПСКО ЧУДО !
Во текот на утрешниот ден повеќе информации а сите заинтересирани да пишат во пораки !!!

30 ГОДИНИ КОМИТИ ЗАПАД !!!