Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар ген.2009 гостуваше кај КУЛ (ФОТО)
ФК Вардар ген.2009 гостуваше кај КУЛ (ФОТО)

ФК Вардар ген.2009 гостуваше кај КУЛ (ФОТО)

Вчера на стадионот „Цементарница“ во скопската населба Кисела Вода момците на Зоран Петковски, генерација 2009 гостуваа кај екипата н ФК КУЛ Во еден ефикасен дуел ние бевме само минимално поразени со еден гол предност (4-3). 243824049_10220297952261140_6481874769505076646_n

243899046_10220297953901181_3145686945338441761_n

243994296_10220297952981158_8815045054653152403_n

243945120_10220297955021209_1981186553955393925_nПо неколку минути игра отворивме со голот на Матеј Ристевски за почетни 0-1, но веќе по само 60.секунди игра домашниот тим изедначи на 1-1. Се играше борбено и релативно рамноправно во првиот дел тоа се рефлектираше во нерешениот резултат (2-2).243920070_10220297947781028_2521577695566453854_n

244374558_10220297949421069_4936931732964307376_n 244324695_10220297953141162_2173425802774715535_n
Во вториот дел ФК Кул успеа да врзе два погодока и да се одлепи на нашиот тим на резултски план, ние до крајот намаливме преку Колевски Давид за конечни 4-3.243811841_10220297951261115_1444471475584018864_n