Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Најдобриот стрелец сеуште чека и тренира во боите на Вардар!! (ФОТО)

Најдобриот стрелец сеуште чека и тренира во боите на Вардар!! (ФОТО)

107362111_294553524975040_283336362553192180_nИако сеуште не е позната иднината на ФК Вардар, сепак, најдобриот стрелец во ПМФЛ, Даниел Аврамовски и вториот голман на тимот, Филип Илиќ заедно тренираат и се одржуваат во форма.

Иако неколку фудбалери веќе си заминаа од Вардар, најдобриот стрелец сеуште има трпение и ја чека конечната разврска околу иднината на тимот.

Како и фудбалерите, така и ние се надеваме на позитивен крај по доброто на Вардар за сите нас.

Во овој момент ФК Вардар е еден од ретките тимови што сеуште ги нема започнато подготовките за новата сезона.