Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Снег, дожд, а Брдаровски тренира!!

Снег, дожд, а Брдаровски тренира!!

90553158_206033417334950_2486258255852994560_n

Тренерот на ФК Вардар, Александар Васоски сигурно е дека сака вакви фудбалери да има во редовите на својот тим.

Снег, дожд, студено време, вирус – тоа не му пречи на Владица Брдаровски да одржи тренинг сам и да биде во топ форма во овие денови кога екипата е „распуштена” и не се знае кога ќе продолжи со тренинзи и натпревари.

Големо браво за нашиот играч!